0
0

Business Intelligence and Analytics (BI.BA.UT)

دپارتمان تخصصی تحلیل و هوش کسب و کار دانشگاه تهران

مایل به شنیدن دانش نهفته در داده‌ها هستید ...

شما در جای مناسب قرار گرفته‌اید!

ما با تحلیل و تجمیع داده های سازمان شما، به شما کمک می کنیم تصمیم گیری دقیق تر و سریع تری داشته باشید!

 

هوش کسب و کار، Business Intelligence  یا به اختصار BI یک فرآیند تکنولوژی محور برای تحلیل داده هاست. این فرآیند در نهایت به مدیران، صاحبان و تمام تصمیم گیرنده‌های اساسی یک کسب و کار، اطلاعاتی عملی می‌دهد. ابزارهای BI برای آنالیز و تحلیل داده‌ها به صورت‌های مختلفی ارائه می‌شود؛ مثلا گزارش، داشبورد، چارت، نقشه، گراف و تمام ابزارهایی که بتوانند اطلاعات و داده‌های خام را در قالب‌های بصری و قابل استفاده به نمایش درآورند.

در حقیقت هوش کسب وکار به شما به عنوان یک مدیر کمک می‌کند، بفهمید که چه عواملی در موفقیت یا شکست پروژه‌ها و فعالیتهای­تان موثر است. همین باعث می‌شود که بتوانید بفهمید چه عواملی سود بیشتر برای شما رقم می‌زنند و چه عواملی سود کمتری برای شما به همراه دارند.

 

ما تسهیل کننده این راه برای کسب و کار شما هستیم.

تحلیل کسب و کار، Business Analytics یا به اخنصار BA مجموعه‌ای از وظایف و تکنیک‌هایی است که برای برقراری ارتباط میان ذینفعان به منظور فهم نیازها، ساختارها، سیاست‌ها، عملیات و عملکردهای کسب و کار یک سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، و راه‌حل‌هایی را برای توانمندسازی سازمان در راستای دستیابی به اهدافش پیشنهاد می‌دهد.

تجزیه و تحلیل کسب و کار در هر سازمانی نقشی حیاتی دارد. تجزیه و تحلیل نیازمندی‌های کسب و کار، ایجاد مستندات مناسب، شناسایی زمینه‌های بهبود فرایند و تغییر سازمانی، برنامه‌ریزی استراتژیک و تدوین سیاست‌های مختلف که سازمان را به سمت آینده بهتر سوق می‌دهد به عنوان رایج‌ترین راه‌حل‌ها شناخته می‌شوند. یک سازمان می‌تواند با شناسایی و اجرای تغییرات خاص، از تجزیه و تحلیل کسب و کار برای دستیابی به اهداف استراتژیک خود استفاده کند. ماهیت تغییر می‌تواند استراتژیک یا ساختاری باشد، گاهی اوقات شامل تغییر سیاست‌ها و فرایندهای مختلف درون سازمان برای رقابت بهتر در بازار است.

سازمان‌ها از طریق تجزیه و تحلیل کسب وکار می‌توانند با درک موقعیت فعلی بازار، مهارت‌های استراتژیک و فنی خود را بهبود بخشند. این امر به آنها کمک می‌کند تا در مقایسه با رقبا جایگاه خود را در بازار شناسایی کنند. جنبه‌های بسیاری از تحلیل کسب و کار وجود دارد.

 

ما در مسیر شناخت و تجزیه و تحلیل کسب و کارتان در کنار شما هستیم.

Previous
Next

تحلیل کسب و کار و داده‌ها

تحلیل کسب و کار و داده ها در کلیه سازمان‌های تولیدی، خدماتی، توزیع، پخش، فروش، پروژه محور، درمانی، کشاورزی و ... و در ابعاد صنایع بزرگ و کوچک
با تحلیل کسب و کار و تحلیل داده های سازمانتان و گردآوری آنها در یک داشبورد مدیریتی گلوگاه های کسب وکارتان را شناسایی کنید.

هوش کسب و کار

مشاوره، طراحی و پیاده سازی سیستم های هوش کسب و کار
براساس پلتفرم‌های روز جهان یا پلتفرم‌های داخلی که متناسب و سازگار با سازمان شما هستند و از طريق شناسایی و استخراج KPI هايي كه مخصوص كسب و كار شما است، شما به ديد 360 درجه از سازمانتان دست میابید تا تصميم گيري دقيق تري داشته باشيد.

تجمیع داده‌

مشاوره، طراحی و پیاده سازی انبارداده یا مخزن داده میانی
براساس پلتفرم‌های روز جهان یا پلتفرم‌های داخلی که متناسب و سازگار با سازمان شما هستند داده ها طی مراحلی استخراج، تبدیل و بارگزاری (ETL) از سیستم های عملیاتی جمع آوری، پاکسازی و در یک انبار داده جامع برای شما بارگزاری می شوند.

برگزاری دوره‌های آموزشی و وبینارها

آموزش‌های گروهی و سازمانی در زمینه پیاده سازی هوش تجاری و تحلیل کسب و کار
آموزش‌های گروهی و سازمانی در زمینه پیاده سازی هوش تجاری و تحلیل کسب و کار به صورت گام به گام و عملی، به همراه آموزش کاربردی و داده های واقعی

1. برقراری تماس

4. انعقاد قرارداد

7. پیاده سازی

2. مشاوره اولیه

5. شناخت فنی

8. آموزش

3. دریافت نیازمندی ها و ارائه پیشنهاد

6. طراحی

9. پشتیبانی و توسعه​

علی بزرگی امیری

نفیسه غفاری
علیرضا جعفری

سعید روحانی

محمدرضا محتاط

امیررضا تجلی

حمیدرضا قاسمی

علیرضا بادامچی

جواد نیکورزم

اکبر صمدی

عادل فیض

علی سعیدی

علیرضا حکیمی اصل

حمیدرضا صادقیان

وحید زارع زاده

مهرداد سروش نیا

 

Previous
Next
Translate »